• SOBOTA 20:05

Co nowego w programie?

„Kocham Cię, Polsko!” to widowisko, które łączy w sobie elementy teleturnieju i show rozrywkowego, a przy tym posiada charakter edukacyjny. Gwiazdy będą musiały odpowiedzieć na pytania z zakresu historii, geografii, języka, literatury, kultury i obyczajów.

W tym sezonie uczestnicy będą musieli stawić czoła 10 kategoriom – niektóre z nich są nowe, niektóre dobrze znane widzom. Część konkurencji ulega zmianie i widzowie nigdy nie wiedzą jakie wyzwania czekają na gwiazdy – a wśród nich:

• Cytaty TV i filmowe – w tej rundzie przywoływane są znane i ciekawe fragmenty telewizyjne i filmowe. Po obejrzeniu materiału prowadząca zadaje pytanie związane bezpośrednio lub pośrednio z nim. Na pytania odpowiadają zawodnicy w parach z drużyn przeciwnych.
• Zakazane słowa – jedna osoba z drużyny staje przed zadaniem, w którym musi odpowiadać na różne pytania prowadzącej unikając słów tak i nie.
• Głuchy telefon – kapitan drużyny pierwszej czyta tekst plotki ostatniemu zawodnikowi drużyny przeciwnej. Pozostała część zespołu nie słyszy komunikatu. Następnie zawodnicy przekazują sobie nawzajem informacje, do momentu aż dotrą do kapitana. Zadanie polega na tym, aby kapitan jak najdokładniej przedstawił plotkę, używając dziewięciu słów kluczowych, za które przyznawane są punkty.
• Literatura – runda polega na odgadnięciu autora i tytułu wielkiego dzieła literatury polskiej, którego to dzieła fragment jest rapowany przez zespół.
• Kalambury – drużyny grają w te popularną grę rysując. Wygrywa ta drużyna, która zgadnie więcej haseł w określonym czasie.
• Kultowy przebój – tutaj najważniejsza jest perfekcja – zespół deklaruje ile wersów pierwszej zwrotki piosenki, podanej przez Prowadzącą, są w stanie zaśpiewać. Punkty otrzymuje jedynie ta drużyna, która nie popełni ani jednego błędu w tekście.
• Polszczyzna – zespoły muszą, z zasłoniętymi oczami, ułożyć słowa – członkowie drużyn otrzymują 5 liter, za pomocą dotyku zgadują jaka to jest litera, w trakcie konkurencji podawane są trzy krótkie podpowiedzi, dzięki którym układne z nich są słowa.
• Urodziny - W tej rundzie zawodnicy odpowiadają na pytania dotyczące ogólnie rozumianej wiedzy o Polsce. Tutaj liczy się czas - po trzech i pół minuty w rękach jednego z odpowiadających wybuchnie prezent. Pytania mogą dotyczyć: historii, geografii, prawa i polityki, wiedzy o społeczeństwie, kultury i sztuki polska, telewizji i filmu, języka polskiego, polskie przysłowia, polskie ciekawostki, cytaty.
• Kto jest kim? – jej celem jest odgadnięcie przez drużynę jaka postać została jej przypisana, mogą zdawać pytania pomocnicze, na które odpowiada drugi zespół.
• Licytacje – Prowadząca przedstawia pytanie – każda z drużyn deklaruje ile poprawnych odpowiedzi może. Ta która zadeklaruje największą liczbę wygrywa licytację i musi podać zadeklarowaną liczbę haseł, jeśli nie uda się jej udzielić poprawnych odpowiedzi, wylicytowana „kwota” trafia na konto drugiego zespołu.
• Finał
– w tej rundzie wszystko może się zmienić, o ilości otrzymanych punktów decyduje koło fortuny. Aby nim zakręcić drużyna oraz jej publiczność muszą odpowiedzieć na pytania dotyczące Polaków. Zadaniem drużyn jest jak najtrafniej ocenić liczbę lub procent, którego dotyczą badania statystyczne.

Snapchat