• SOBOTA 20:05

O programie

Jeden z najbardziej lubianych przez widzów programów, wraca na antenę telewizyjnej Dwójki. Na fanów „Kocham Cię Polsko!” czeka wiele niespodzianek – odświeżona formuła, nowe konkurencje, interakcja i największe gwiazdy! W rolę prowadzącej wcieli się Barbara Kurdej-Szatan. Drużyny poprowadzą kapitanowie: Tomasz Kammel i Antek Królikowski.

„Kocham Cię, Polsko!” to rozrywkowe show, w którym dwie drużyny gwiazd (zmieniających się w każdym odcinku), rywalizują ze sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach, odgadując zagadki muzyczne oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce. Program – w lekkiej i atrakcyjnej formie – propaguje wiedzę dotyczącą historii i geografii naszego kraju, języka, literatury, kultury i obyczajów.

W roli prowadzącej „Kocham Cię, Polsko!” ponownie zobaczymy Barbarę Kurdej-Szatan. Drużyny poprowadzą kapitanowie: Tomasz Kammel oraz Antoni Królikowski, których zadaniem jest nie tylko doprowadzenie swojej drużyny do zwycięstwa, ale też wykazanie się szeroko rozumianą wiedzą o Polsce i Polakach.

Obok konkurencji znanych z poprzednich edycji show (takich, jak „Urodziny”, „Kalambury” czy będąca hitem ostatniego sezonu „Polszczyzna”) pojawią się także zupełnie nowe rundy. „Co ludzie powiedzą?” to konkurencja, w której uczestnicy muszą odgadnąć, jak na zadane pytanie odpowiedziałaby większość Polaków. W rundzie „Kto to wie?!” Kapitan drużyny po usłyszeniu pytania musi wskazać uczestnika ze swojej drużyny, który może znać odpowiedź. W co drugim odcinku runda „Polszczyzna” zmusi uczestników do przebrania się za… drużynę piłkarską. Zamiast numerów na koszulkach zawodnicy będą jednak mieli litery, z których trzeba ułożyć w krótkim czasie jak najwięcej wyrazów! W rundzie finałowej na kole pojawi się tajemniczy znak zapytania…

Podobnie jak w poprzedniej edycji program będzie miał też walor interaktywny. W trakcie emisji prowadzone będą konkursy w mediach społecznościowych, a komentarze widzów w czasie rzeczywistym pojawiać się będą ekranie.

„Kocham Cię, Polsko!” oparty został na holenderskim pomyśle „I Love My Country”. Program odnosi sukcesy na całym świecie, emitowany był zarówno w stacjach komercyjnych, jak i publicznych (m.in. w brytyjskiej telewizji BBC1, we włoskiej stacji RAI2). W Polsce udało się stworzyć wersję autorską, dostosowaną do potrzeb polskiego widza. Producentem polskiej wersji formatu jest firma Rochstar.

Snapchat